آموزش فلوئنت

تیر 1393
23

قسمت دوم

پایین صفحه گرافیکی سه پنجره سفید رنگ با نام های Transcript Window، Description Window و Command Window وجود دارد. در Transcript Window کلیه پیام ها، اطلاعات و پیغام های خطای نرم افزار نمایش داده می شود. این پنجره می تواند به عنوان راهنمای بسیار خوب در خدمت کاربر باشد.Description Window  اطلاعات مختصری از کاربرد گزینه های موجود در نرم افزار را به کاربرد می  دهد که با نگه داشتن نشان گر موس بر روی هر گزینه یا پنجره می توان اطلاعات آن را مشاهده کرد. به عنوان مثال با نگه داشتن موس بر روی صفحه گرافیکی، توضیحات مختصری از این صفحه نمایش داده می شود.

دانلود کامل متن

6

قسمت اول

مجوعه آموزشی نرم افزار فلوئنت شامل نرام افزار های Exceed، Gambit و Fluent می باشد. نرم افزار Exceed یک برنامه کمکی جهت اجرای Gambit است که در صورت اجرای Gambit این برنامه نیز به صورت خودکار باز و اجرا می شود. برنامه Gambit به عنوان یک نرم افزار پیش پردازنده وظیفه رسم شکل، مش بندی و شناسایی شرایط مرزی را دارد. مجموعه آموزشی فلوئنت شامل آموزش برنامه های Gambit و فلوئنت می باشد. لازمه حل یک مسئله در فلوئنت، ترسیم شکل و تسلط بر برنامه Gambit است. لذا در ابتدا این برنامه به طور کامل شرح و بسط داده می شود. خروجی برنامه Gambit به عنوان وروردی، وارد فلوئنت می شود. در فلوئنت می توان مسائل انتقال حرارت، انتقال ممنتوم، انجام واکنش  و غیره را برای هندسه های دو بعدی و سه بعدی برررسی کرد. فلوئنت قابلیت بررسی کلیه جریان های غیرویسکوز، آرام و مغشوش را با استفاده از انواع معادلات با در نظر گرفتن انتقال حرارت جابجایی، هدایتی، تشعشعی و ترکیبی از آن ها را بررسی کرد. نتایج حاصله از فلوئنت را می توان به صورت نمودار، گراف، هیستوگرام، عدد و مجموعه ای از بردارها برای انواع پارامتر های سیالاتی و حرارتی نظیر فشار، سرعت، تنش، دبی، میزان انتقال حرارت و غیره مشخص کرد.

دانلود کامل متن

از ما بپرسید

شما دوستان ایپکی می توانید سئوالات خود را با اساتید ما در میان بگذارید

ارتباط با ما

آموزش نرم افزار های مهندسی

محبوب ترین مطالب
ارتباط با ما
  • آدرس ما : 
    تهران، خیابان کارگر شمالی، خیابان نصرت غربی، خیابان شهید ثابت (پیام آوران سابق)، جنب مؤسسه زبان کیش، پلاک 5 - طبقه سوم- واحد6
  • شماره تماس :  3036745-0912
  • ایمیل ما :   info@IPEC.info
  • ساعات کاری : شنبه ها و چهار شنبه ها 8 صبح الی 21
تماس با ما. 2015 © کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت مهندسین نفت ایران می باشد